Jak się przygotować, co zabrać?

Jak przygotować się na wędrówkę po Tatrach ? Co ze sobą zabrać na wyjazd ?

Nie trzeba odznaczać się wybitną kondycją. Trasy (10-25 km) najczęściej dopasowujemy do możliwości uczestników, choć warto troszkę poćwiczyć (rower/spacer) przed wyjazdem by za szybko nie złapać zadyszki 🙂 .

Należy jednak pamiętać, że pogoda i warunki Tatrzańskie są zmienne. Musimy być przygotowani na: upał, deszcz, wiatr i chłód – i to podczas jednej wędrówki.

LISTA DO SPAKOWANIA:

– najważniejszy jest dobry humor i pozytywne nastawienie ! Ktoś może się stresuje myśląc “co to tam będzie?”, “kto tam przyjedzie?”, “co tam będę musiał robić?” . Podpowiadamy – nie martw się na zapas! Ten czas jest dla Ciebie, dla Was. My zadbamy byś czuł się tutaj dobrze i przeżył przygodę dającą Ci siłę ducha 🙂 !
dowód osobisty, legitymację szkolną (własną/syna/córki)/ studencką / emeryta / rencisty (dokument uprawniający do zniżek jak Karta Dużej Rodziny)
– pozostałą kwotę do uregulowania wyjazdu (w gotówce 270 zł/osobę)
mały plecak do którego zmieści się wszystko co jest potrzebne na jednodniową wędrówkę
wygodne buty, najlepiej za kostkę na twardej podeszwie i nie nowe (żeby nie poobcierać stóp)
– zapasową parę butów (na wypadek deszczu i zmoczenia tych pierwszych)
kurtkę przeciwdeszczową, pelerynę lub palto
– wygodne spodnie do wędrówek
rękawiczki pięć palców cienkie
czapki (z daszkiem oraz cieplejszą)
– ciepłą bluzę, softshel lub polar
klapki – buty zamienne do chodzenia po Ośrodku  
kijki trekkingowe (dobrowolne; gdy ktoś ma problemy z kolanami – koniecznie!)
okulary przeciwsłoneczne
krem z filtrem UV (użyj przed wyjściem w góry)
latarkę / telefon z latarką (może nam się przydać w miejscu zakwaterowania, nocne siusiu)
– niezbędne lekarstwa (każdy indywidualnie według własnych potrzeb)
woreczki foliowe do zabezpieczenia pożywienia
jedzenie: batony, woda najlepiej niegazowana 1,5L , nie polecamy coli, soków po których chce się pić. Dobrze jest zabrać ze sobą choćby mały termos z herbatą, wyżej w górach często wieje silny wiatr i jest chłodno. Do plecaka na wędrówkę jednodniową zabieramy min. 2l wody.
strój kąpielowy na wypadek bardzo deszczowej pogody (dobrowolne; alternatywa: basen / aqua park – organizator nie zapewnia biletu wstępu)
ręcznik
zatyczki do uszu (dobrowolnie) – gdy współtowarzysz w pokoju chrapie 🙂
– poręczny żel do dezynfekcji rąk
maseczka ochronna
przekąskę (kanapkę) na czwartkowy wieczór (pamiętajcie, w dniu przyjazdu organizator nie zapewnia posiłków. Czekamy na Was od godz. 18:00 do 20:00)
plaster na otarcia i pęcherze na stopie (dobrowolnie) – uwaga dla osób, które mało chodzą lub mają nowe buty

Nie musisz się bać wysokości, nie wszystkie trasy prowadzą tatrzańskimi graniami.

Zakwaterowani jesteśmy w jednym miejscu. Do każdego szlaku dowozi nas bus, który przyjeżdża po nas do naszego domu (miejsca zakwaterowania). Opłaty za przejazdy busem i wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, są w cenie pobytu. Wieczorami czas między innymi  spędzamy przy kawie lub herbacie, więc można przywieźć coś słodkiego (tzw. dary stołu).

Nie zabieramy: namiotu, pościeli i śpiworów – śpimy w jednym punkcie (w Tatrach nie można spać pod namiotem). Jest to wyjazd całkowicie bezalkoholowy, zatem nie zabieramy alkoholu.

Masz Androida? Zainstaluj sobie już dziś aplikację o nazwie “TPM” – wpisz w Google Play “tatry po męsku”. Zawiera ona śpiewniki jak i mapki dotarcia do naszej “bazy”.