Jak się przygotować, co zabrać?

Jak przygotować się na wędrówkę po Tatrach ? Co ze sobą zabrać na wyjazd ?

Nie trzeba odznaczać się wybitną kondycją. Trasy (10-25 km) najczęściej dopasowujemy do możliwości uczestników, choć warto troszkę poćwiczyć (rower/spacer) przed wyjazdem by za szybko nie złapać zadyszki 🙂 .

Należy jednak pamiętać, że pogoda i warunki Tatrzańskie są zmienne. Musimy być przygotowani na: upał, deszcz, wiatr i chłód – i to podczas jednej wędrówki.

LISTA DO DRUKU >> POBIERZ <<

LISTA DO SPAKOWANIA:

Uwaga dla żonatych: niech nie pakuje Cię żona! Spakuj się sam, żebyś wiedział co masz. 🙂

– najważniejszy jest dobry humor i pozytywne nastawienie ! Ktoś może się stresuje myśląc “co to tam będzie?”, “kto tam przyjedzie?”, “co tam będę musiał robić?” . Podpowiadamy – nie martw się na zapas! Ten czas jest dla Ciebie, dla Was. My zadbamy byś czuł się tutaj dobrze i przeżył przygodę dającą Ci siłę ducha 🙂 !
dowód osobisty, legitymacja szkolna (własna/syna/córki)/ studencka / emeryta / rencisty, dokument uprawniający do zniżek jak Karta Dużej Rodziny
– pozostała kwota do uregulowania wyjazdu (w gotówce 300 zł/osobę)
plecak do którego zmieści się wszystko co jest potrzebne na jednodniową wędrówkę
wygodne buty, najlepiej za kostkę na twardej podeszwie i nie nowe (żeby nie poobcierać stóp)
zapasową parę butów (na wypadek deszczu i zmoczenia tych pierwszych)
kurtkę przeciwdeszczową, pelerynę lub palto
– wygodne spodnie do wędrówek
rękawiczki pięć palców cienkie (wrzesień)
– okrycie głowy przed słońcem, czapki (z daszkiem oraz cieplejszą)
– ciepłą bluzę, softshel lub polar, koszulki na zmianę
klapki – buty zamienne do chodzenia po Ośrodku  
kijki trekkingowe (dobrowolne; gdy ktoś ma problemy z kolanami – koniecznie!)
okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV
krem z filtrem UV
latarka / telefon z latarką (może nam się przydać w nocy w miejscu zakwaterowania)
„Mała apteczka” – w tym: niezbędne lekarstwa (każdy indywidualnie według własnych potrzeb), plaster na otarcia i pęcherze na stopie (dla osób, które mało chodzą lub mają nowe buty), maść przeciwbólowa / przeciwzapalna, elektrolity i magnez
woreczki foliowe do zabezpieczenia pożywienia
jedzenie: batony, woda niegazowana, izotonik, nie polecamy coli, soków po których chce się pić. Dobrze jest zabrać ze sobą choćby mały termos na herbatę, wyżej w górach często wieje silny wiatr i jest chłodno. Do plecaka na wędrówkę jednodniową zabieramy min. 2l wody. Każdy dostanie jeszcze bułkę na trasę.
strój kąpielowy na wypadek bardzo deszczowej pogody (dobrowolne; alternatywa: basen / aqua park – organizator nie zapewnia biletu wstępu)
ręcznik

ładowarka do telefonu
zatyczki do uszu (dobrowolnie, gdy współtowarzysz w pokoju chrapie)
przekąska (kanapka) na czwartkowy wieczór. W dniu przyjazdu organizator nie zapewnia posiłków. Czekamy na Was od godz. 18:00 do 20:00

Nie musisz się bać wysokości, nie wszystkie trasy prowadzą tatrzańskimi graniami.

Zakwaterowani jesteśmy w jednym miejscu. Do każdego szlaku dowozi nas bus, który przyjeżdża po nas do naszego domu (miejsca zakwaterowania). Opłaty za przejazdy busem i wstępy do Tatrzańskiego Parku Narodowego, są w cenie pobytu. Wieczorami spędzamy czas między innymi przy kawie lub herbacie, więc można przywieźć coś słodkiego (tzw. dary stołu).

Przeczytaj przed wyjazdem punkt III regulaminu uczestnictwa. Jego przestrzeganie zapewnia nam porządek i bezpieczeństwo.

Nie zabieramy: namiotu, pościeli i śpiworów – śpimy w jednym punkcie (w Tatrach nie można spać pod namiotem). Jest to wyjazd całkowicie bezalkoholowy, zatem nie zabieramy alkoholu.