Patroni

janpawel2św. Jan Paweł II

Na rok przed tym jak Duch Św. natchnął Mirka z Wodzisławia 🙂 z pomysłem “Tatr po męsku”, krakowska grupa modlitewna “Głos na pustyni” modliła się o dzieło św. Jana Pawła II w Tatrach. Mirek postanowił przedstawić księdzu biskupowi Grzegorzowi Rysiowi pomysł męskich wypadów w wysokie góry. Okazja nadarzyła się podczas kongregacji odpowiedzialnych za nową ewangelizację kraju w Skrzatuszu w 2015 roku. Biskup od razu połączył fakt modlitwy grupy “Głos na pustyni” z tym pomysłem. Z pełną aprobatą i radością dał tej inicjatywie swe błogosławieństwo. W tym samym roku Mirek skontaktował się również z biskupem Adamem Wodarczykiem prosząc o jego zgodę i błogosławieństwo dla tej inicjatywy w archidiecezji katowickiej. Ksiądz biskup Adam wyraził zgodę i nam w tym pobłogosławił.

Święty Jan Paweł II kochał góry, to one również zbliżały go do Boga. Chcemy podążać tym pragnieniem, czerpiąc wzór z autorytetu naszych czasów.

 

swjozefśw. Józef

Patron mężczyzn, rodzin, wzór ojcostwa, odwagi, pokory, służby, pracy, czystej miłości, posłuszeństwa. To w jego ręce Bóg Ojciec oddał swego Syna. Stawiamy sobie go za przykład, modląc się do niego o to by i nas przeminieniał w prawdziwych mężczyzn, z sercem oddanym Bogu i rodzinie.